99 m
Height
29
Floors
—
Year
completed
Status
Object data
| Height | 99 m (325 ft) ▼ |
| Tip Height | 99 m (325 ft) |
| Building Mass Height | 95 m (310 ft) |
| Floors | 29 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Avenida Rio Branco, 45 |
| City | Rio de Janeiro |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.