40 m
Height
13
Floors
1961
Year
completed
Status
Object data
| Height | 40 m (131 ft) ▼ |
| Tip Height | 40 m (131 ft) |
| Building Mass Height | 37 m (122 ft) |
| Height Top Floor | 34 m (112 ft) |
| Floors | 13 |
| Construction Year | 1961 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | St. Annalaan 1-20 |
| City | Maastricht |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.