114 m
Height
36
Floors
2014
Year
completed
Status
Object data
| Height | 114 m (374 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 111 m (363 ft) |
| Height Top Floor | 111 m (363 ft) |
| Floors | 36 |
| Construction Year | 2014 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 1369 Spruce Place |
| City | Minneapolis |
| Country |
|