35 m
Height
9
Floors
1915
Year
completed
Status
Object data
| Height | 35 m (115 ft) ▼ |
| Tip Height | 35 m (115 ft) |
| Building Mass Height | 30 m (100 ft) |
| Floors | 9 |
| Construction Year | 1915 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | beaux-arts |
| Address | 124 Mason Street |
| City | San Francisco |
| Country |
|