40 m
Height
—
Floors
—
Year
destroyed
Status
Object data
| Height | 40 m (132 ft) ▼ |
| Tip Height | 40 m (132 ft) |
| Structure Mass Height | 28 m (92 ft) |
| Structural Form | silo |
| Main Usage | grain storage |
| Status | destroyed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Avenida Brasil, 407 |
| City | Rio de Janeiro |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.