159 m
Height
40
Floors
2006
Year
completed
Status
Object data
| Height | 159 m (522 ft) ▼ |
| Tip Height | 192 m (630 ft) |
| Building Mass Height | 150 m (491 ft) |
| Height Top Floor | 142 m (466 ft) |
| Floors | 40 |
| Construction Year | 2006 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Rondo ONZ 1 |
| City | Warsaw |
| Country |
|