91 m
Height
19
Floors
1909
Year
completed
Status
Object data
| Height | 91 m (300 ft) ▼ |
| Tip Height | 91 m (300 ft) |
| Building Mass Height | 85 m (280 ft) |
| Floors | 19 |
| Construction Year | 1909 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 225 Park Avenue South, 111 East 18th Street |
| City | New York City |
| Country |
|