64 m
Height
16
Floors
2011
Year
approved
Status
Object data
| Height | 64 m (209 ft) ▼ |
| Tip Height | 64 m (209 ft) |
| Building Mass Height | 64 m (209 ft) |
| Height Top Floor | 60 m (197 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 2011 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | approved |
| Architectural Style | modern |
| Address | Rua dos Pinheiros, 650 |
| City | São Paulo |
| Country |
|