51 m
Height
15
Floors
1970
Year
completed
Status
Object data
| Height | 51 m (168 ft) ▼ |
| Tip Height | 51 m (168 ft) |
| Building Mass Height | 46 m (152 ft) |
| Height Top Floor | 43 m (142 ft) |
| Floors | 15 |
| Construction Year | 1970 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 11307 99 Avenue NW |
| City | Edmonton |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.