120 m
Height
30
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 120 m (394 ft) ▼ |
| Tip Height | 120 m (394 ft) |
| Building Mass Height | 90 m (295 ft) |
| Floors | 30 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 495 Lake Road, between Huron & Northcroft Streets |
| City | Takapuna |
| Country |
|