100 m
Height
24
Floors
1930
Year
completed
Status
Object data
| Height | 100 m (327 ft) ▼ |
| Tip Height | 100 m (327 ft) |
| Building Mass Height | 88 m (288 ft) |
| Floors | 24 |
| Construction Year | 1930 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | neo-classical |
| Address | 1332-1350 Broadway |
| City | New York City |
| Country |
|