220 m
Height
70
Floors
2007
Year
completed
Status
Object data
| Height | 220 m (720 ft) ▼ |
| Tip Height | 220 m (720 ft) |
| Building Mass Height | 208 m (682 ft) |
| Floors | 70 |
| Construction Year | 2007 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 9 Ferny Avenue |
| City | Gold Coast City |
| Country |
|