89 m
Height
26
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 89 m (292 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 86 m (284 ft) |
| Height Top Floor | 83 m (272 ft) |
| Floors | 26 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 1454 South Michigan Avenue |
| City | Chicago |
| Country |
|