55 m
Height
14
Floors
2007
Year
completed
Status
Object data
| Height | 55 m (180 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 52 m (169 ft) |
| Height Top Floor | 45 m (149 ft) |
| Floors | 14 |
| Construction Year | 2007 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 740 West Fulton Street |
| City | Chicago |
| Country |
|