40 m
Height
8
Floors
1977
Year
completed
Status
Object data
| Height | 40 m (133 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 35 m (115 ft) |
| Height Top Floor | 28 m (93 ft) |
| Floors | 8 |
| Construction Year | 1977 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hospital |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 611 St. Joseph Avenue |
| City | Marshfield |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.