250 m
Height
73
Floors
2010
Year
completed
Status
Object data
| Height | 250 m (819 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 236 m (773 ft) |
| Height Top Floor | 231 m (758 ft) |
| Floors | 73 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 21-39 South Wabash Avenue |
| City | Chicago |
| Country |
|