48 m
Height
13
Floors
1971
Year
completed
Status
Object data
| Height | 48 m (157 ft) ▼ |
| Tip Height | 53 m (175 ft) |
| Structure Mass Height | 41 m (135 ft) |
| Floors | 13 |
| Construction Year | 1971 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hospital |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Avenida Norte |
| City | San Salvador |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.