439 m
Height
103
Floors
2010
Year
completed
Status
Object data
| Height | 439 m (1,439 ft) ▼ |
| Tip Height | 439 m (1,439 ft) |
| Building Mass Height | 432 m (1,417 ft) |
| Height Top Floor | 415 m (1,362 ft) |
| Floors | 103 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | office, hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 5 Zhujiang Avenue West |
| City | Guangzhou |
| Country |
|