38 m
Height
11
Floors
2003
Year
completed
Status
Object data
| Height | 38 m (125 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 32 m (106 ft) |
| Height Top Floor | 29 m (95 ft) |
| Floors | 11 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | cinema, rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 7707 Wisconsin Avenue |
| City | Bethesda |
| Country |
|