153 m
Height
41
Floors
2010
Year
completed
Status
Object data
| Height | 153 m (502 ft) ▼ |
| Tip Height | 153 m (502 ft) |
| Height Top Floor | 141 m (463 ft) |
| Floors | 41 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 200 SE 3rd Street |
| City | Miami |
| Country |
|