118 m
Height
27
Floors
1991
Year
completed
Status
Object data
| Height | 118 m (387 ft) ▼ |
| Tip Height | 118 m (387 ft) |
| Building Mass Height | 91 m (299 ft) |
| Floors | 27 |
| Construction Year | 1991 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 50 Cavill Avenue |
| City | Gold Coast City |
| Country |
|