123 m
Height
39
Floors
2001
Year
completed
Status
Object data
| Height | 123 m (403 ft) ▼ |
| Tip Height | 123 m (403 ft) |
| Building Mass Height | 114 m (375 ft) |
| Floors | 39 |
| Construction Year | 2001 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 650 West 42nd Street |
| City | New York City |
| Country |
|