42 m
Height
12
Floors
2005
Year
completed
Status
Object data
| Height | 42 m (136 ft) ▼ |
| Tip Height | 42 m (136 ft) |
| Building Mass Height | 36 m (120 ft) |
| Height Top Floor | 33 m (110 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 2005 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 10028 119 Street NW |
| City | Edmonton |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.