62 m
Height
11
Floors
2001
Year
completed
Status
Object data
| Height | 62 m (204 ft) ▼ |
| Tip Height | 62 m (204 ft) |
| Building Mass Height | 54 m (177 ft) |
| Floors | 11 |
| Construction Year | 2001 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | government office, courthouse, jail |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 509 West 11th Street |
| City | Austin |
| Country |
|