58 m
Height
17
Floors
1977
Year
completed
Status
Object data
| Height | 58 m (190 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 52 m (170 ft) |
| Height Top Floor | 49 m (161 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 1977 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 401 West High Street |
| City | Lexington |
| Country |
|