88 m
Height
16
Floors
2003
Year
completed
Status
Object data
| Height | 88 m (288 ft) ▼ |
| Tip Height | 88 m (288 ft) |
| Building Mass Height | 84 m (276 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 5 Canada Square |
| City | London |
| Country |
|