45 m
Height
13
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 45 m (149 ft) ▼ |
| Tip Height | 45 m (149 ft) |
| Building Mass Height | 42 m (138 ft) |
| Height Top Floor | 37 m (120 ft) |
| Floors | 13 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Tampellan Esplanadi 9 |
| City | Tampere |
| Country |
|