40 m
Height
10
Floors
2000
Year
completed
Status
Object data
| Height | 40 m (133 ft) ▼ |
| Tip Height | 40 m (133 ft) |
| Height Top Floor | 37 m (120 ft) |
| Floors | 10 |
| Construction Year | 2000 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 100 Wood Street |
| City | London |
| Country |
|