92 m
Height
25
Floors
1961
Year
completed
Status
Object data
| Height | 92 m (302 ft) ▼ |
| Tip Height | 92 m (302 ft) |
| Building Mass Height | 83 m (274 ft) |
| Floors | 25 |
| Construction Year | 1961 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 66 Beaver Street |
| City | New York City |
| Country |
|