54 m
Height
17
Floors
2001
Year
completed
Status
Object data
| Height | 54 m (177 ft) ▼ |
| Tip Height | 54 m (177 ft) |
| Height Top Floor | 50 m (163 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 2001 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Address | Avenue Céramique Blok 8 |
| City | Maastricht |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.