58 m
Height
16
Floors
1924
Year
completed
Status
Object data
| Height | 58 m (189 ft) ▼ |
| Tip Height | 58 m (189 ft) |
| Building Mass Height | 58 m (189 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 1924 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 212 West 35th Street |
| City | New York City |
| Country |
|