66 m
Height
20
Floors
2018
Year
completed
Status
Object data
| Height | 66 m (216 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 59 m (192 ft) |
| Height Top Floor | 59 m (192 ft) |
| Floors | 20 |
| Construction Year | 2018 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 315 1st Avenue NE |
| City | Minneapolis |
| Country |
|