106 m
Height
25
Floors
1975
Year
completed
Status
Object data
| Height | 106 m (346 ft) ▼ |
| Tip Height | 106 m (346 ft) |
| Structure Mass Height | 99 m (326 ft) |
| Floors | 25 |
| Construction Year | 1975 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | international style |
| Address | 755 West Big Beaver Road |
| City | Troy |
| Country |
|