263 m
Height
68
Floors
2010
Year
completed
Status
Object data
| Height | 263 m (861 ft) ▼ |
| Tip Height | 264 m (866 ft) |
| Height Top Floor | 240 m (788 ft) |
| Floors | 68 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 1 Ho Tung Mau Street |
| City | Ho Chi Minh City |
| Country |
|