Essex Place in Brighton
| Height | 51 m (168 ft) ▼ |
| Tip Height | 51 m (168 ft) |
| Floors | 17 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | public housing |
| Status | completed |
| Address | Montague Street |
| City | Brighton |
| Country | United Kingdom |
| Height | 51 m (168 ft) ▼ |
| Tip Height | 51 m (168 ft) |
| Floors | 17 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | public housing |
| Status | completed |
| Address | Montague Street |
| City | Brighton |
| Country | United Kingdom |