Monarch Tower in Atlanta
| Height | 118 m (387 ft) ▼ |
| Tip Height | 118 m (387 ft) |
| Floors | 24 |
| Construction Year | 1997 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 3424 Peachtree Street NE |
| City | Atlanta |
| Country | United States |
| Height | 118 m (387 ft) ▼ |
| Tip Height | 118 m (387 ft) |
| Floors | 24 |
| Construction Year | 1997 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 3424 Peachtree Street NE |
| City | Atlanta |
| Country | United States |