Europa Hotel in Belfast
| Height | 51 m (167 ft) ▼ |
| Tip Height | 51 m (167 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | Great Victoria Street |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |
| Height | 51 m (167 ft) ▼ |
| Tip Height | 51 m (167 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | Great Victoria Street |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |