Grainne House in Belfast
| Height | 38 m (125 ft) ▼ |
| Tip Height | 38 m (125 ft) |
| Floors | 13 |
| Construction Year | 1965 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Lodge End Road |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |
| Height | 38 m (125 ft) ▼ |
| Tip Height | 38 m (125 ft) |
| Floors | 13 |
| Construction Year | 1965 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Lodge End Road |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |