Richard J. Daley Center in Chicago
| Height | 198 m (648 ft) ▼ |
| Tip Height | 198 m (648 ft) |
| Building Mass Height | 198 m (648 ft) |
| Floors | 32 |
| Construction Year | 1965 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | county courthouse |
| Status | completed |
| Architectural Style | international style |
| Address | 55 West Randolph Street |
| City | Chicago |
| Country | United States |