89 m
Height
28
Floors
2009
Year
completed
Status
Object data
| Height | 89 m (290 ft) ▼ |
| Tip Height | 89 m (290 ft) |
| Building Mass Height | 83 m (271 ft) |
| Height Top Floor | 80 m (261 ft) |
| Floors | 28 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Rua Pessoa de Melo x Praça Eça de Queiroz |
| City | Recife |
| Country |
|