Helmont House in Cardiff
| Height | 58 m (190 ft) ▼ |
| Tip Height | 58 m (190 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 1984 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Churchill Way |
| City | Cardiff |
| Country | United Kingdom |
| Height | 58 m (190 ft) ▼ |
| Tip Height | 58 m (190 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 1984 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Churchill Way |
| City | Cardiff |
| Country | United Kingdom |