Friars House in Coventry
| Height | 52 m (170 ft) ▼ |
| Tip Height | 52 m (170 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Greyfriars Lane |
| City | Coventry |
| Country | United Kingdom |
| Height | 52 m (170 ft) ▼ |
| Tip Height | 52 m (170 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Greyfriars Lane |
| City | Coventry |
| Country | United Kingdom |