Bewick Court in Newcastle upon Tyne
| Height | 77 m (252 ft) ▼ |
| Tip Height | 77 m (252 ft) |
| Floors | 21 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Princess Square |
| City | Newcastle upon Tyne |
| Country | United Kingdom |
| Height | 77 m (252 ft) ▼ |
| Tip Height | 77 m (252 ft) |
| Floors | 21 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Princess Square |
| City | Newcastle upon Tyne |
| Country | United Kingdom |