54 m
Height
19
Floors
1972
Year
completed
Status
Object data
| Height | 54 m (178 ft) ▼ |
| Tip Height | 54 m (178 ft) |
| Building Mass Height | 50 m (163 ft) |
| Floors | 19 |
| Construction Year | 1972 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | cooperative apartments |
| Status | completed |
| Address | 200 East 24th Street at 3rd Avenue , SE corner |
| City | New York City |
| Country |
|