63 m
Height
12
Floors
2013
Year
approved
Status
Object data
| Height | 63 m (206 ft) ▼ |
| Tip Height | 63 m (206 ft) |
| Building Mass Height | 57 m (187 ft) |
| Height Top Floor | 51 m (166 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 2013 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | courthouse |
| Status | approved |
| Architectural Style | modern |
| Address | Avenida João XXIII |
| City | Teresina |
| Country |
|