810 7th Avenue in New York City
| Height | 154 m (506 ft) ▼ |
| Tip Height | 154 m (506 ft) |
| Building Mass Height | 154 m (506 ft) |
| Floors | 42 |
| Construction Year | 1970 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | international style |
| Address | 810 7th Avenue, 1680-1688 Broadway |
| City | New York City |
| Country | United States |