88 m
Height
27
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 88 m (290 ft) ▼ |
| Tip Height | 88 m (290 ft) |
| Height Top Floor | 72 m (236 ft) |
| Floors | 27 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Jufferstaat |
| City | Rotterdam |
| Country |
|