Tower Building, Cardiff University in Cardiff
| Height | 50 m (165 ft) ▼ |
| Tip Height | 50 m (165 ft) |
| Floors | 12 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | higher education |
| Status | completed |
| Address | Park Place |
| City | Cardiff |
| Country | United Kingdom |
| Height | 50 m (165 ft) ▼ |
| Tip Height | 50 m (165 ft) |
| Floors | 12 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | higher education |
| Status | completed |
| Address | Park Place |
| City | Cardiff |
| Country | United Kingdom |