Torenflat in Maastricht
| Height | 47 m (154 ft) ▼ |
| Tip Height | 47 m (154 ft) |
| Floors | 15 |
| Construction Year | 1960 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Oranjeplein 205-274 |
| City | Maastricht |
| Country | Netherlands |
| Height | 47 m (154 ft) ▼ |
| Tip Height | 47 m (154 ft) |
| Floors | 15 |
| Construction Year | 1960 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Oranjeplein 205-274 |
| City | Maastricht |
| Country | Netherlands |