Chartwell Court in Brighton
| Height | 66 m (218 ft) ▼ |
| Tip Height | 66 m (218 ft) |
| Floors | 22 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Russell Square |
| City | Brighton |
| Country | United Kingdom |
| Height | 66 m (218 ft) ▼ |
| Tip Height | 66 m (218 ft) |
| Floors | 22 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Russell Square |
| City | Brighton |
| Country | United Kingdom |